pátek 25. října 2013

proměny


Vždycky se mi líbily obrostlé fasády. Teoreticky jsem měla zmáknutý vliv na okolní mikroklima, fasádu, ... Teď už si to skoro rok užívám reálně.
Takže poznatky:
Pavouci ani myši nám do baráku nelezou.
Stěny nevlhnou.
Ve vedrech - nevím jestli to bylo tlustou zdí, nebo ozeleněním, ale v domě i přes extrémně teplé léto bylo až na jednu noc fakt snesitelně. Větrák, na rozdíl od paneláku jsme ani nevytáhli
Včely - ano, v období květu fasáda fakt hučela, ale včelky domů nelétaly a žihadlo jsme nikdo nechytli.
V období květu bylo kolem domu zeleno vrstvou opadaných kališních lístků. No, osobně mi to nevadilo.
Listí opadlo celkem rychle, vzhledem k silnému větru, takže zameteno tak na třikrát - né, nezametali jsme denně, miluju vrstvu listí šustící pod nohama ;-)
Jediná větší práce byla s odstraňováním listí z okapu, ale to do budoucna pořeší mřížky na okapech. No a pak redukce výhonů lezoucích na střechu, že to vleze pod eternit jsme nechtěli riskovat.
Že na fasádě hnízdili kosi, nevím, jestli brát jako klad. Mrchy jedny černý ožrali skoro komplet všechny hrozny, rybíz, višně, ... no přisadíme, zabezpečíme, budeme bojovat!
Takže kdo ještě váháte, jděte do toho. Já už se těším na jarní rašení.

5 komentářů:

 1. Taky mám ráda tyhle zelený domečky huňáčky. A že tam bydlí kosáci, oni nám za to pěkně zazpívají.....
  Jaromila

  OdpovědětVymazat
 2. Jééé, závidím! Fasáda zadara :) a ještě tak krásná, měňavá, praktická, neokouká se, ... Moc domu sluší! Velké pozdravení!

  OdpovědětVymazat
 3. DOBRÝ DEN,TAKY MÁME ZELENOU FASÁDU-PSÍ VÍNO,JE TO NÁDHERA POZOROVAT PROMĚNY.JSEM TAKY VELICE SPOKOJENÁ,ANI NÁM NIC DO BARÁKU NELEZE,JEDINÝ ŽE KDYŽ PŘEPADÁVALY ŠLAHOUNY PŘES OKAP DOLU-TAKOVÁ ZÁCLONY-TAK NÁM TAM HNÍZDILO ASI 10PTÁČKU-REHEK ZAHRADNÍ-NÁDHERA TEN RANNÍ KONCERT,ALE TY MUŠKÁTY V OKNECH!SAMÉ HOVÍNKO....ALE 1KRÁT TÝDNĚ JSEM OMYLA A BYLO.ZA TEN ZPĚV PTÁKŮ TO STÁLO ZA TO-SNAD SE NÁM ZASE VRÁTÍ-KLÁRA

  OdpovědětVymazat