úterý 27. září 2011

plánování pokračuje

Seznam "Co všechno potřebujeme na zahrádku" se plní a taky neplánovaně doplňuje náhodnými nákupy. Sláva výprodejům ;)

V IKEA jsem ulovila za polovic moskytiéru. Na venkovní spaní a lenošení doplní nafukovačku, kterou jsme léta používali jako rezervu pro hosty.

foto IKEA


V Hornbachu do sbírky přibyly tyhle závěsné svíčky. Váhala jsem mezi bezbarvou, žlutou, zelenou a růžovou. Nakonec jsem usoudila, že barvy můžu dodat vždycky a zůstala neutrální.A rostlinný přírustek - úžasná plnokvětá hortenzie


Jinak pokračujeme se sklizní jablek. Zkoumáme, které stromy necháme a vypadá to, že jsme objevili "poklad" - KOPŘIVNICKÝ KUŽELEK 


Sušíme, zavařujeme, pečeme, naši kuchyň si oblíbily octomilky ;) A protože se snažíme chovat k přírodě šetrně, tak veškeré zbytky vracíme zpátky na zahrádku.

A zítra na sváteční den je naplánováno první grilování. Vypadá to na hezký den, tak si ho taky užijte.

5 komentářů:

 1. Nakonec se zjistí, že je to ve starých zahradách běžná odrůda :-D Jsem zvědavá, co ještě na zahrádce objevíte :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Jojo ;) těším se na jaro - co vyraší - zatím se těším z ocůnů, kapradin a spousty lesních jahod :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahojky zdravím.Chatička určitě pod vaším vedením bude jenom vzkvétat.Těším se na další fotečky.Pěkný večer.Věra

  OdpovědětVymazat
 4. Jolanko, nejdříve blahopřeji k nové zahrádce, moc hezky plánuješ, těším se na další tvoje nápady ohledně zahrady. My máme zahradu velkou, bohužel zem je jílovitá, takže žádné velké stromy, natož ovocné. Hezké dny.
  Marcela

  OdpovědětVymazat
 5. Díky :) na současné pidizahrádce máme taky skoro čistý jíl, ale i s tím se dá pracovat i když je to náročné na sílu i čas. Teď jsem do země ještě nekopla, ale půda taky nebude ideální, drží se tam voda i přes svažitost(možná dojde i na jezírko)a jílu bude taky dost. No, nějak si s tím budeme muset poradit.

  OdpovědětVymazat