pondělí 13. prosince 2010

antiadvent


Letos ještě nemám adventní věnec. Nějak jsem si na jeho výrobu nenašla čas a jako zahradnici mi profesní čest nedovolí si ho koupit. Když tak o tom přemýšlím, zjišťuju, že u mně postrádá smysl - nejsem křesťanka. Ale myšlenka zklidnění v předvánočním čase se mi líbí a svíčky pálím od tý doby, co skončilo léto.
A když svíčky, tak aromaolejíčky. Mají u mně taky svoji sezónu. Čtu teď knížku Aromaterapie od A do Z od Patricie Davisové. Moc se mi líbí, autorka přidává svoje postřehy z praxe, takže jsem neodolala pokušení a objednala si pár specialitek. Abyste pod stromečkem měli vypulírovaný nejen byt podělím se s receptem proti celulitidě od paní Davisové.
Začíná s olejem z geránie a rozmarýnu, pak přidává černý pepř, břízu, jalovec a grep. Oleje používá k masážím a koupelím. Doporučuje jako součást terapie i úpravu jídelníčku a to 3-5 dní pročišťovací dietu tvořenou pouze ovocem a vodou, pak makrobiotickou stravu se spoustou syrové zeleniny. Jo, a NESTRESOVAT SE! ;)

... a ještě pár pravidel pro začátečníky: Čisté etérické oleje se před použitím musí naředit! Některé oleje nejsou vhodné pro těhotné! Pokud jste nemocní, je třeba se před použitím etérických olejů poradit s lékařem!

PS: nakonec jsem se hecla a věnec mám - svítí rovnou tři svíčky ;)

2 komentáře:

 1. NO, VIDÍŠ, jaká jsi šikulka ! Věneček máš jak od profíka :D
  Aromaterapie je úžasná, voňavá věda ! Používám je taky, ale už hotové směsi. Používám ATOK, již mnoho let.
  Měj se voňavě :)
  Jaromila

  OdpovědětVymazat
 2. Dík, ty taky :) Mám ráda mazací oleje, ale občas není čas, tak jsem si namíchala aromaolejíčky jak do olejového základu, tak do obyčejného tělového mléka - holt jsem taková mastičkářka ;)

  OdpovědětVymazat