neděle 1. dubna 2012

trocha ekologie

Nekupujeme vodu v plastu, třídíme odpad, dokonce máme v kuchyni kalifornské žížalky, jen ty plenky mně tíží svědomí. Před čtrnácti lety se starší dcerou jsem používala klasické bavlněné čtverce s kalhotkama, které byly akorát  k vzteku, prala v obyčejné pračce a ručně máchala ve vaně, až mně z toho ruplo v zádech. Takže za jednorázovky jsem byla vděčná. Jenže ... časy se mění, člověk ví víc a víc a ta tuna těžce rozložitelnýho odpadu mně trápí. Při hledání úplně něčeho jinýho jsem narazila na diskusi, která mně přesvědčila, že používání látkovek nemusí být takový problém. Navíc dnes už vlastním automatku, takže máchání v předklonu odpadá.
A tady už moje malá spokojená princezna v bavlnce ;-)
Protože jsem se asi tři týdny zorientovávala v nových možnostech, typech plenek a  materiálech. Přidám pro zájemce malý výcuc z mých "objevů"

Popis co je dnes všechno k dispozici.
Galerie plenek šitých samodomo.
Střih na plenku.
A jiné střihy.
Kdo nešije, tak si taky vybere. Třeba tady. A tady taky. Nebo zde. A nebo použije kámoše Gůgla ;)
Kdo nechce recyklovat třeba starou mikinu může si pořídit certifikované materiály na šití.

Tak hezké čtení a látkování.

2 komentáře:

  1. ahoj :) na tvoj blog som zabludila nahodou a urcite sa este vratim :) chcem ti vyjadrit podporu, moja dcera tiez pouziva latkovky a neviem si ich vynachvalit. chvalabohu a zaroven bohuzial neviem sit, to by bola plna skrina plienok :)))

    http://mareckinblog.blogspot.com/2010/10/nielen-ako-v-bavlnke.html

    OdpovědětVymazat